• Jarné prázdniny

• Prajeme Vám príjemne stravené jarné prázdniny, oddýchnite si a načerpajte novú energiu a silu z prichádzajúcej jari!
          Na vyučovaní sa stretneme 26.02.2024!

• Majstrovstvá Slovenska v zrýchlenom šachu

• Dňa 7.2. 2024 sa v Bardejove uskutočnili Majstrovstvá Slovenska 4 - členných družstiev v zrýchlenom
          šachu. Turnaja sa zúčastnilo viac ako 90 družstiev základných a stredných škôl. Za našu školu bojovali
          v siedmich kolách Filip Černický (VII.B), Ema Žitňanská (VII.B), Oleksandra Burher (IX.A) a Roman
          Holaza (IX.B).

Ďakujeme im za reprezentáciu školy a prajeme im veľa úspešných ťahov nielen za šachovnicou.

• ŠKD - Fašiangy v meste

• V piatok 9.2.2024 sme sa už tradične s deťmi zo školského klubu zúčastnili fašiangového sprievodu mestom. Nechýbala dobrá nálada, smiech, hudba, zvyky, vinše, šišky, masky - strašidelné aj vtipné. A tak sme si s deťmi užili pravú fašiangovú atmosféru.

• Fotenie prváčikov

• Dňa 25.1.2024 prišli fotografovať našich prváčikov študenti grafického dizajnu zo SOŠE v Liptovskom Hrádku. Prváci tak budú mať vďaka šikovným študentom krásnu spomienku na prvý školský rok na našej škole.

Ďakujeme SOŠE LH za úžasnú spoluprácu a tešíme sa na rozvíjanie ďalších projektov s touto školou.

• 2% dane

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

Ďakujeme za Vašu ústretovosť!

Vedenie školy a Združenie rodičov

• TURNAJ V BASKETBALE

• V stredu, 17.1.2024 sa konal novoročný turnaj v basketbale žiakov 5.-7.ročníka "O tortu primátora mesta". Naše družstvo skončilo na krásnom 3.mieste a pochutnalo si na výbornej torte.

• Skrátenie prevádzky MŠ a ŠKD

• Vážení rodičia,

v piatok 26.01.2024, bude z organizačných dôvodov prevádzka ŠKD a materskej školy do 15:30 hod. Prosíme Vás, aby ste oznam vzali na vedomie a zabezpečili vyzdvihnutie detí a žiakov do uvedeného času!
          Vopred ďakujeme za ústretovosť a pochopenie!

S úctivým pozdravom

• ŠKD - Lyžiarsky výcvik

• Od 15.1. – 19.1. 2024  deti zo školského klubu trávili popoludnia na lyžiarskom výcviku  v Závažnej Porube. Bol to týždeň plný smiechu, radosti, pohybu, hier, ale aj pádov :). Deti sa pod vedením inštruktorov zdokonaľovali v technike, začiatočníci zvládli základy lyžovania. Svoje pokroky predviedli v piatok  rodičom, kedy sa konali preteky. Víťazom sú všetci, pretože každý zvládol prejsť trať na jednotku.

Ďakujeme LŠ PEPE SKI za výbornú organizáciu výcviku, za trpezlivý a kamarátsky prístup inštruktorov.

• OLEJKO chráni prírodu

• Naša škola sa zapojila do environmentálneho projektu Olejko chráni prírodu. Ide o zber použitého kuchynského oleja a jeho následné spracovanie a využitie ako biopalivo. Použitý kuchynský olej máte možnosť odovzdať teda aj v našej škole - v budove C, pri vstupných dverách je umiestnená hnedá nádoba na zber oleja, označená symbolom "Olejko chráni prírodu". Zapojením do tohto projektu sa dostávame do žrebovanie o vecné ceny od partnerov projektu. Za vašu spoluprácu a ochotu pomôcť vopred ďakujeme.

• Krása je v rôznorodosti.

• V decembri, krátko pred odchodom na zimné prázdniny, sa žiaci 8. ročníka zúčastnili besedy s cestovateľom z Travelistanu, ktorý im porozprával o svojich cestovateľských zážitkoch, kultúrnych rozdieloch a tradíciách ľúdí rôznych krajín sveta a vniesol trochu inšpirácie spoznávať ich.

Ďakujeme za zaujímavé inšpiratívne rozprávanie.

• Okresné kolo vo florbale

• Dňa 14.12.2023 sa konalo okresné kolo vo florbale. Na okresné kolo sme sa nominovali až úspešným turnajom kvalifikačného kola, ktoré sa konalo 7.12.2023. Na okresné kolo postúpili 4 najlepšie družstvá z 15 škôl.

Naše dievčatá vyhrali so ZŠ Východná 4-2, so ZŠ M.R. Martákovej 6-1 a so ZŠ Demänovská ulica sme remizovali 2-2. Horším skóre sme sa umiestnili na nepostupovom 2.mieste, čo nás určite mrzelo, ale dievčatám patrí veľká pochvala za bojovnosť a odvedené výkony.

• Vianočné prianie

• Vážení rodičia, milí žiaci, prajeme Vám šťastné a veselé Vianoce plné lásky, radosti, pohody a splnených prianí!

• Vianočná akadémia 2023

• Dňa 14.12.2023 sa v našej škole uskutočnila Vianočná akadémia. Na akadémiu sa všetky deti poctivo pripravovali a aj napriek vysokej chorobnosti ju bravúrne zvládli.

Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí sa na príprave podieľali a podporili nás svojou prítomnosťou na vystúpení detí a žiakov našej ZŠ s MŠ.

• Komunitný stromček

• Detský smiech, piesne a ručne robené ozdoby, dodali čaro komunitnému stromčeku v Okoličnom.
          Slniečka zo škôlky a druháci z ŠKD spoločne pripravili ozdôbky z lásky, keďže sme mysleli aj na prírodu, budú chutiť aj vtáčikom.

• Volejbalový turnaj Mikimix

• V piatok 8.12. 2023 sa v ZŠ s MŠ Okoličianska uskutočnil už 27. ročník volejbalového turnaja Mikimix ako sprievodnej akcie Mikulášskeho jarmoka. Turnaja sa zúčastnilo rekordných 8 škôl nášho mesta v príjemnej predvianočnej atmosfére.

Na 1. mieste sa umiestnila ZŠ s MŠ Demänovská ulica, na 2 mieste Gymnázium M.M. Hodžu a na 3. mieste ZŠ s MŠ Okoličianska.

Gratulujeme  umiestneným a ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave tejto vydarenej akcie.

• Okresné kolo v stolnom tenise

• Naším žiačkám sa podaril úžasný úspech a to v okresnom kole v stolnom tenise, kde si dievčatá vybojovali prvenstvo spomedzi všetkých tímov.

Ďakujeme za vzornú reprezentáciu a gratulujeme k úspechu!