Navigácia

 • ŠVP ŽDIAR - streda

  Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠVP ŽDIAR - streda.

 • Atletický štvorboj

  Na atletickom štadióne pri gymnáziu v Liptovskom Mikuláši, sme sa dňa 20.5.2022 zúčastnili atletického štvorboja žiakov a žiačok. Štvorboj bol zložený z behu na 60 metrov, skoku do diaľky, hodu loptou Nerf Vortex, behu na 600 metrov v prípade žiačok a 1000 metrov pre žiakov. Jednotlivé výkony boli vyhodnotené, na základe umiestnenia v disciplíne bodované a súčet bodov za jednotlivé disciplíny tvoril výsledné poradie v štvorboji.

  Na základe výkonov vo všetkých disciplínach, Emma Kenderová obsadila celkové 10. miesto, Nina Krčulová 12. miesto a Timea Dermeková 26. miesto. V kategórií žiakov Samuel Vetrík obsadil 7. miesto, Teodor Uličný 19. miesto a Tobias Ivanov 23. miesto.

  Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

 • ŠvP ŽDIAR - utorok

  Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠvP ŽDIAR - utorok.

 • Prevádzka ŠKD a vystúpenie

  Vážení rodičia, dňa 30.05.2022 (pondelok) bude prevádzka ŠKD z organizačných dôvodov do 14:00 h. V tento deň naša škola oslávi 60. výročie založenia slávnostným programom v Dome kultúry. Prosíme rodičov o ústretovosť a dodržanie stanoveného času.

  Zároveň Vás žiadame, aby ste účinkujúcich žiakov priviedli do DK o 15:15 h. Vzhľadom na obmedzenú kapacitu miest je možné, aby sa s dieťaťom programu zúčastnil len jeden dospelý. Ďakujeme za porozumenie a tešíme sa na stretnutie.

 • ŠvP ŽDIAR - pondelok

  Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠvP ŽDIAR - pondelok.

 • Piataci v knižnici

  Dňa 05. a 12. mája žiaci V.A a V.B navštívili Liptovskú knižnicu G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši, ktorá bola spojená s besedou a kvízom, ktorú si pre nás pripravila pani knihovníčka. V závere besedy si žiaci vypožičali knihy.

 • Súťaž FIRST LEGO League Liptovský Mikuláš

  V utorok 26. apríla 2022 sa uskutočnil regionálny turnaj najväčšej medzinárodnej robotickej súťaže pre deti a mládež od 9 do 16 rokov. Tím Blue Dragon z našej školy sa tejto súťaže zúčastnil už tretíkrát. Tento rok tím tvorili žiaci z VIII. B - Marek Hodža, Adam Lukačík, Maroš Oberuč, Michal Hollý a žiaci zo IV. B Dávid Olejník a Filip Katerinec.

  Súťaží sa v kategóriách - Robot Design, Výskumný projekt, Tímová práca a Robot Game. Počas hry sa v časovom limite 180 sekúnd snažili tímy pomocou robota vyriešiť čo najviac misií.

  V tomto roku v kategórii Tímová práca obsadili 1. miesto a minulý rok 2021 v kategórii Robot game obsadili 3. miesto a v kategórii Výskumný projekt obhájili 1. miesto. V silnej konkurencii tímov sa nestratili a úspešne reprezentovali našu školu. 

  Celá myšlienka súťaže nie je zameraná iba na robotiku, ale kladie veľký dôraz aj na rozvoj tímovej spolupráce a analytické myslenie. Prepája svet vedy a techniky so zábavou.

  Zároveň by sme sa chceli poďakovať aj spoločnosti RESCO.NET v zastúpení pána Slavomíra Chovanca za peňažný príspevok vo výške štartovného v obidvoch ročníkoch.

 • Krajské kolo plaveckej súťaže

  Dňa 16.5.2022 sme sa na mestskej plavárni v Liptovskom Mikuláši zúčastnili krajského kola plaveckej súťaže jednotlivcov a družstiev.

  Napriek veľkej snahe sme neobsadili medailové priečky, ale v silnej konkurencii sme sa nestratili.

  Pretekov sa zúčastnili Eliška Dermeková, Dominika Matejková, Mirka Navrátilová, Jonáš Gall a Filip Katerinec.

 • Štúrov Zvolen

  V stredu, 11.mája 2022 sa konal 35. ročník regionálnej postupovej súťaže v rétorike "ŠTÚROV ZVOLEN 2022". Našu školu reprezentovali žiaci Patrícia Spišáková zo 6.A a Timotej Mikuláš z 8.A triedy. Ide o vrcholovú súťaž v oblasti rečníckeho prejavu, rozvoja kultúrnosti a kultivovanosti a celkovej technike reči a prejavu.

  Patrícia Spišáková sa po svojom vystúpení posunula do rozstrelu o víťaza vo svojej kategórii. Umiestnila sa na krásnom druhom mieste a k tomuto úspechu jej srdečne blahoželáme a tešíme sa spolu s ňou.

  Obidvom žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

 • Okresné kolá vo futbale

  V mesiaci máj sa konali v našom meste futbalové turnaje rôznych vekových kategórii.

  Žiačky a žiaci dosiahli veľmi pekné výsledky v okresných kolách. Všetky tímy vybojovali umiestnenia v najlepšej trojici tímov. Najmladší získali 2.miesto, mladší žiaci opäť 2.miesto a mladšie žiačky 3.miesto.

  Poďakovanie patrí všetkým hráčkam a hráčom za predvedené výkony a úspešnú reprezentáciu školy na športových súťažiach.

  Prvým turnajom bolo Okresné kolo v minifutbale McDonald´s cup žiačok a žiakov I. stupňa na štadióne MFK TATRAN. Vo svojej skupine sme si poradili postupne so ZŠ Janka Kráľa 10-2 a so ZŠ Partizánska Ľupča 7-3. Vo veľmi peknom a vypätom finálovom zápase sme nakoniec tesne prehrali o jeden gól so ZŠ M. Janošku  3-4.

  Tím tvorili dievčatá: Petra Repaská, Karolína Váleková, tretiaci: Xavier Dzuroška, Dalibor Dudič, Patrik Priechodský a štvrtáci: Jonáš Gall, Peter Čačko, Filip Katerinec.

  Druhým turnajom na domácej umelej tráve bolo Okresné kolo mladších žiakov. Po postupe cez kvalifikačné kolo sa vo finálovom turnaji stretli 3 víťazné družstvá. Naši chalani zvládli prvý zápas vysoko 15-0 nad ZŠ Demänovská ulica. V druhom ´´finálovom´´ zápase sa od nás opäť odvrátilo potrebné šťastie a prehrali sme so ZŠ M. Janošku 5-6.

  Tím tvorili: Alex Kadrliak, Samuel Vetrík, Artur Kováč, Lukáš Strcula, Teodor Uličný, Vratislav Minařík, Matúš Blaščík, Matej Vyskočáni, Michal Vyšňan, Adam Mišík.

  Tretím turnajom bolo Okresné kolo mladších žiačok. Vo finálovom turnaji sa stretli 4 tímy. Prvý zápas dievčatá prehrali 0-5 so ZŠ Demänovská ulica, v druhom vyhrali na ZŠ M. Janošku 3-1 a posledný zápas prehrali so ZŠ Hybe 0-7. V celkovom poradí to stačilo na pekné 3.miesto.

  Tím tvorili: Cynthia Badáňová, Petra Halahijová, Emma Kenderová, Sára Valentová, Nella Poliaková, Nina Krčulová, Karolína Kubínová, Ema Žitňanská.

  Ponúkame vám ešte trochu atmosféry pred zápasmi:

 • Pripomenutie - prihlasovanie do ŠKD a výber predmetov na budúci školský rok

  Vážení rodičia, prosíme Vás (ak ste tak už neurobili), aby ste do zajtra (13. 5. 2022) do 18:00 nahlásili záujem o ŠKD a výber predmetov na nasledujúci školský rok (etická alebo náboženská výchova) cez prihlasovanie na našej stránke. Ďakujeme.

 • Pripomenutie - poplatky za pracovné zošity

  Pripomenutie - poplatky za pracovné zošity

  Vážení rodičia,

  prosíme Vás o úhradu poplatkov za pracovné zošity na šk. rok 2022/23:

  vo výške 20,- EUR pre I. stupeň, teda terajší 1.-3. ročník

  vo výške 30,- EUR pre II. stupeň, teda terajší 4.-8. ročník

  je potrebné zaplatiť do 20.5.2022 prevodom na účet alebo poštovou poukážkou (nie vkladom na účet). Do správy pre prijímateľa je potrebné uviesť celé meno dieťaťa a ako variabilný symbol ročník, ktorý navštevuje.

  Číslo účtu v ČSOB: IBAN: SK757500 0000 0040 1903 5295

  Potvrdenie o zaplatení poprosíme zaslať nasledovnou formou: po úhrade napíšte správu cez EduPage triednej učiteľke (učiteľovi) s uvedením MENA dieťaťa a DÁTUMU úhrady.

  Poplatok je nutné uhradiť, nakoľko bez pracovných zošitov nie je možná výučba.      

  Za ústretovosť a pochopenie Vám vopred ďakujeme!

 • Aktívne letné tábory s Kids Fun Academy

  Milí rodičia,

  naša základná škola v spolupráci  s Kids Fun Academy ponúka atraktívne letné tábory pre Vaše deti, aby svoje leto strávili aktívne a zmysluplne! Hýb sa s nami, vyber si svoj tábor  Leto v KFA.

  Cena Tábora pre dieťa z ZŠ a MŠ Okoličné 115 eur.V cene tábora: pohyb, príroda, zábava, tričko KFA , strava, ovocie, pitný režim.

  Registrujte sa na www.kidsfunacademy.sk  Do poznámky pri registrácii prosíme uviesť ZŠ s MŠ Okoličné. Zálohu 75 eur je potrebné uhradiť na účet: SK2911110000001436776007. Do poznámky napíšte priezvisko dieťaťa.

 • Liptovská Kinderiáda

  Dňa 4.5.2022 sa naši žiaci zúčastnili LIPTOVSKEJ KINDERIÁDY. Táto súťaž sa konala ako tichá spomienka na pani učiteľku Zuzku Dubovskú. Našu skolu reprezentovali: Lukáš Balluch, Emma Kenderová, Jonáš Gall, Petra Repaská, Alex Dermek, Michaela Palasthy, Timotej Šupala, Karin Jančušková.

  Za prítomnosti 15 družstiev naši žiaci zaznamenali výborné výsledky: 

  Emma Kenderová - 1.miesto beh na 60 m, 3.miesto skok do diaľky, 

  Lukáš Balluch - 1.miesto beh na 60 m

  Jonáš Gall - 2.miesto beh na 60 m

  Petra Repaská - 3.miesto beh na 60 m

  Štafeta beh 4x60 m - 1.miesto

  Žiakom umiestneným na popredných miestach gratulujeme a všetkým zúčastneným ďakujeme za reprezentáciu.

 • Deň matiek

  Všetkým mamám, mamičkám a starým mamám prajeme všetko najlepšie. K dnešnému "Dňu matiek" naši žiaci pripravili malé pásma na zohriatie vašich srdiečok.

 • Malý futbal mladších žiačok a mladších žiakov - obvodné kolo

  V dňoch 2.5.2022 a 3.5.2022 sa na našej škole konali obvodné kolá malého futbalu mladších žiakov a mladších žiačok.

  Naši mladší žiaci obsadili 1. miesto a postúpili na okresné kolo, ktoré sa bude konať 12.5.2022 opäť na pôde našej školy. Školu reprezentovali: Alex Kadrliak, Samuel Zemko, Samuel Vetrík, Artur Kováč, Matúš Blaščík, Adam Mišík, Matej Vyskočáni, Michal Vyšňan, Lukáš Strcula, Vratislav Minařík.

  Mladšie žiačky obsadili 2. miesto, pričom nepostúpili na okresné kolo a našu školu reprezentovali: Patrícia Adamčiaková, Cynthia Badáňová, Sofia Dudová, Petra Halahijová, Petra Katerincová, Emma Kenderová, Nina Krčulová, Karolína Kubínová, Nella Poliaková, Ema Žitňanská.

  Obidvom kolektívom ďakujeme a našim žiakom držíme palce na okresnom kole.

 • Aj učitelia sa stále učia.....

  Nielen žiaci, ale aj pedagógovia v našej škole kráčajú s dobou. Neustále rozširujú svoje obzory, aby získané vedomosti a poznatky odovzdávali žiakom zážitkovým učením. Takto sa bližšie zoznámili s novým sprievodcom učenia zážitkovou formou, ktorým je prvý interaktívny edukačný robot Photon. Žiaci ich využívajú nielen na hodinách informatiky, ale zoznamujú sa s programovaním už od 1. ročníka hravými príkazmi. 

  Ďalším predstaveným pomocníkom učenia je interaktívna podlaha, ktorá podporuje výučbu pohybom, využíva prirodzenú potrebu zábavy, pričom sa zameriava na motiváciu používateľa po úspešnom splnení úlohy.  Veríme, že aj táto edukačná pomôcka čoskoro oživí naše vyučovanie. 

 • Zápis do 1. ročníka

  V uplynulých dňoch sa aj v našej škole konal zápis do 1. ročníka. Navštívilo nás veľa šikovných predškolákov, ktorí nám ukázali svoju šikovnosť v kreslení, recitovaní, spievaní, ale aj v písaní a počítaní. Rodičom ďakujeme za prejavenú dôveru a budúcim školákom želáme, aby im tá radosť a odhodlanie vydržali čo najdlhšie. Tešíme sa na Vás! 

 • Školský časopis Ozveny
  4. 5. 2022

  V záložke Školský časopis Ozveny pribudlo jarné číslo školského časopisu. Veríme, že si ho prečítate a nájdete tam veľa zaujímavého.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Okoličianska 404/8C, 031 04 Liptovský Mikuláš
  zssms@zslmokolicne.edu.sk
 • 044 55 205 25

Fotogaléria