• Náš hit je Micro:bit!

• 14.07.2022 13:53

• Digitálne technológie sú všade okolo nás a umožňujú nám pracovať s informáciami. Vedia nám významne uľahčiť život.
        Našou úlohou je preto naučiť deti s nimi pracovať zmysluplne, skúmať ich, objavovať, vyjadrovať myšlienky a tvoriť, aby sa aktívne zapojili do podpory budúcnosti našej spoločnosti.
        Jedným z účinných spôsobov ako hravo a interaktívne prehĺbiť ich poznanie digitálnych technológií a programovania sú mikro:bity – mikropočítače, ktoré sú jednoducho programovateľné a vhodné aj pre začiatočníkov.

• V tomto školskom roku sa naša škola zapojila do Enter výzvy, v rámci ktorej sme od Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis získali sumu 1000, - € na zakúpenie sád BBC micro:bitov a príslušenstva (krokosvorkové káble, led diódy, piano, wukong, micro:bit Wonder Building Kit...)

Naši vyučujúci absolvovali školenia a vyučovať s micro:bitmi sme mohli začať.

S micro:bitom a jeho možnosťami sa zoznámili všetci žiaci 5. - 8. ročníka na hodinách informatiky. Postupne sme prechádzali od najjednoduchších aktivít ako: digitálna menovka, animácia, hracia kocka, tvorby hudby; starší žiaci sa pustili aj do zložitejších projektov ako  krokomer, počítadlo, kameň/papier/nožnice, rádio komunikácia, vysielač/prijímač, práca s ledkami, led pásikmi, využitie senzorov micro:bitu, stavba robotov ovládaných micro:bitom, ktoré následne odprezentovali mladším žiakom.

Vďaka projektu ENTER deti hravou formou pochopili základy programovania, jednoduché elektrické obvody, na hodinách fyziky využívali senzory svetla, tepla a hluku, ale objavovať možnosti micro:bitu neprestávame,  tešíme sa, na ich programovanie a využitie aj v budúcom školskom roku.

Krátke zhrnutie projektu vo videu: Náš hit je micro:bit