• Výchovný poradca:

• Plní úlohy školského poradenstva v otázkach výchovy, vzdelávania a profesionálnej orientácie detí, ako aj v oblasti prevencie problémového a delikventného vývinu detí.
      • V spolupráci so špeciálnym pedagógom zabezpečuje vyšetrenie u kontaktného psychológa a špeciálneho pedagóga.
      • Venuje pozornosť žiakom zo sociálne znevýhodneného prostredia, nadaným a talentovaným žiakom.
      • Poskytuje konzultácie žiakom a ich zákonným zástupcom pri riešení výchovných a vzdelávacích problémov, informuje ich o otázkach štúdia na SŠ a pri voľbe povolania.
      • Informuje rodičov o prijímacom konaní.
      • Pripravuje a realizuje vstupné doklady a prihlášky žiakov na stredné školy.
      • Spolupracuje s centrom pedagogicko-psychologického poradenstva, vedením školy a v prípade potreby so strednými školami.

Problémy, s ktorými sa môžete obrátiť na výchovnú a kariérovú poradkyňu:

- výber strednej školy
      - informácie o stredných školách a prijímacom konaní na stredné školy
      - zlý prospech v učebných predmetoch alebo v niektorom z nich
      - problémy dieťaťa so správaním v škole alebo mimo školy
      - iné problémy výchovného charakteru

Pre žiakov
      - ak sa potrebuješ poradiť, zdôveriť, vyrozprávať
      - ak ti niekto ubližuje, šikanuje ťa
      - ak ti pribúdajú problémy
      - ak potrebuješ poradiť s výberom strednej školy
      - ak ťa mrzia zlé vzťahy v triede, doma, v rodine...

....... stačí, keď ma vyhľadáš v kancelárii pri riaditeľni, oslovíš, napríklad počas prestávky a dohodneme si čas, kedy sa budeme môcť nerušene porozprávať, prípadne môžeš využiť schránku dôvery, alebo mi napíš e-mail na adresu mrncovazs@gmail.com

• Konzultačné hodiny
        • Utorok:
          Prípadne podľa dohody.

• Poznámka
        • Prosím rodičov, aby sa v prípade záujmu o konzultácie, vždy VOPRED ohlásili a dohodli si stretnutie.

• mrncovazs@gmail.com