• Dôležité termíny v prijímacom konaní

•          Zverejnenie kritérií prijatia na štúdium na SŠ:

do 30.11.2023

Termíny podávania prihlášok rodičom:

do 19.3.2024

Návody na podávanie prihlášky Edupage

Povinné prílohy k prihláške:

- podpisy zákonných zástupcov

- K prihláške sa vyžaduje potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti žiaka, len ak ide o študijný odbor alebo o učebný odbor uvedený tu: zoznam_odborov.pdf

- Vzor potvrdenia o zdravotnej spôsobilosti žiaka:
         potvrdenie_o_zdravotnej_sposobilosti.docx

- Vyjadrenie lekára so špecializáciou všeobecné lekárstvo o zdravotnej spôsobilosti študovať zvolený       odbor vzdelávania o predkladá len uchádzač so zdravotným znevýhodnením.

- Správa z diagnostického vyšetrenia nie staršia 2 roky (žiaci so ŠVVP).

- Kópie diplomov a certifikátov zo súťaží (len ak má žiak umiestnenie na súťaži).

- Potvrdenie národného športového zväzu (pre strednú športovú školu).

Vyjadrenie športového lekára (pre strednú športovú školu).

- Potvrdenie o odbornom vzdelávaní a príprave žiaka v systéme DUÁLNEHO vzdelávania, vydané zamestnávateľom, ktorý má so školou uzatvorenú zmluvu o duálnom vzdelávaní (len žiaci hlasiaci sa na DUÁLNE VZDELÁVANIE).

- Kópie vysvedčení (len ak žiak nebol v predchádzajúcich rokoch uvádzaných na prihláške žiakom našej školy).

Termíny prijímacích skúšok:

Prijímacie skúšky na školy s overením športového výkonu (Stredné športové školy):

!Prihlášku zaslať čo najskôr od ukončenia hodnotenia!

Povinné prílohy:

- Potvrdenie národného športového zväzu, že uchádzač je vedený v zoznama talentovaných

- Vyjadrenie lekára so špecializáciou v odbore telovýchovné lekárstvo

1. fáza - overovanie športového výkonu: 25.3. - 19.4.2024

2. fáza - overovanie zdravotnej spôsobilost (psychodiagnostika ) a prijímacie skúšky:

I. termín: 29.4. a  30.4.2024 a 26.4.2024

II. termín: 9.5. a 10.5. a  13.5.2024

Prijímacie skúšky na školy s overením talentu:

I. termín: 29.4.2024

II. termín: 9.5.2024

Prijímacie skúšky na školy bez overenia talentu:

1. kolo:

I. termín -   2. máj 2024

II. termín -  6. máj 2024

SŠ do 19.5.2023 musí zverejniť rozhodnutie o prijatí/neprijatí do 17.5.2024.

Zákonný zástupca najneskôr 22.5.2024 písomne potvrdí SŠ nastúpenie /nenastúpenie na SŠ. (V prípade potvrdenia nastúpenia na jednu školu, prihláška na druhú školu stráca platnosť)

Žiaci, ktorí neboli prijatí na žiadnu strednú školu v 1. kole prijímacích skúšok:

- pri neprijatí žiaka na strednú školu, za podmienky, že žiak skúšky spravilmožno podať odvolanie v termíne                a na adresu, ktoré sú uvedené v rozhodnutí.

SŠ zverejní odbory pre 2. kolo do 6. júna

- možno podať novú prihlášku na strednú školu, ktorá vyhlásila 2. kolo prijímacích skúšok, ktoré sa bude                     konať 18.6.2024. Voľné miesta budú zverejnené na stránke www.svs.edu.sk/miesta

Ako zvládnuť T9 a prijímacie skúšky

Testy a organizačné informácie