•    Stravovanie v školskej jedálni od 12. 9. 2022

VI.A, VIII.A a IX.A

V.A, V.B, VI.B, VII.A, VII.B, VIII.B a IX.B

Piatok

V prípade tried, ktoré majú obed 12:10 - 12:40 sa 6. vyučovacia hodina nasledujúca po obednej prestávke končí o 13:25. Za porozumenie ďakujeme.

Od 1.1.2023 platí nové všeobecné záväzné nariadenie č. 8/2022/VZN o určení výšky príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a v školských zariadeniach.

Mestské zastupiteľstvo v Liptovskom Mikuláši pre všetky vekové kategórie detí a žiakov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Liptovský Mikuláš určuje výšku príspevku, ktorý uhrádza zákonný zástupca na stravovanie v školskej jedálni a výdajnej jedálni v 3. finančnom pásme.

Zriaďovateľ mesto určuje výšku príspevku na úhradu režijných nákladov v školskej jedálni a výdajnej školskej jedálni v čiastke 0,50 € na jedno jedlo.

Príspevok, ktorý uhrádza zákonný zástupca dieťaťa alebo žiaka vo výške nákladov na nákup potravín podľa vekových kategórií stravníkov a príspevok na režijné náklady spolu za jedno jedlo ku dňu 01.01.2023 je nasledovný:

ZŠ s MŠ

2,90 €

5,30 €

106,00 €

Platba za stravovanie sa uhrádza mesiac vopred do 20.dňa trvalým príkazom alebo vkladom na účet na:

IBAN školskej jedálne

Variabilný symbol

číslo uvedené na edupage-konte žiaka, kolonka platby)

Poznámka

meno a priezvisko dieťaťa

V prípade zmeny účtu, ktorý ste uviedli v zápisnom lístku, je potrebné  nahlásiť v školskej jedálni.

Plošné poskytovanie dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom je ukončené.

Okruh oprávnených detí na poskytnutie dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom:

• dieťa v hmotnej núdzi, v životnom minime (doklad z UPSVaR)
      • dieťa v poslednom ročníku MŠ pri neuplatnení si daňového bonusu (čestné vyhlásenie v prílohe)
      • žiak ZŠ pri neuplatnení si daňového bonusu (čestné vyhlásenie v prílohe)

Viac informácii sa dočítate v prílohe ,, Dotácia 2023,,

Od 01.05.2023 bude opäť poskytnutá dotácia na stravu pre: - žiak v poslednom ročníku MŠ

- žiak ZŠ

- dieťa v hmotnej núdzi, v životnom minime (MŠ)

- diétne stravovanie

Informácie k poskytovaniu dotácie na stravu od 01.05.2023 ako aj žiadosť nájdete v prílohe.

Zápisný lístok na stravovanie v prípade záujmu je v prílohe.

Preplatok finančných prostriedkov zostáva na konte stravníka počas celého obdobia stravovania v prípade, že stravník nepožiada o ich vrátenie. Preplatky sa prenášajú automaticky cez kalendárny aj školský rok.

Čipy pre žiakov ZŠ je možné zakúpiť u vedúcej školskej jedálne v hodnote 3 €. Keď čip prestane stravníkovi fungovať - dostane nový (bez poplatku). Pri manuálnom (viditeľnom) poškodení čipu si stravník musí zakúpiť nový v hodnote 3€. Po skončení školskej dochádzky alebo zmeny školy nebudú za čip vrátené peniaze z dôvodu opotrebovania. Dôležité!: Čip nedávať a nenosiť v  blízkosti magnetu ani mobilu!

Odhlásenie zo stravy je potrebné oznámiť deň vopred, najneskôr do 14:00 hodiny. V prípade, že dieťaťa ochorie v noci, je možnosť odhlásenia zo stravy do 6:30 ráno v daný deň iba telefonicky.

V prvý deň choroby dieťaťa je možné neodhlásenú stravu odobrať do obedára na mieste určenom zariadením školského stravovania.

Možnosti odhlasovania stravy:    - telefonicky na č. 0911 323 213

- cez aplikáciu edupage

- osobne u vedúcej školskej jedálne

Výdaj stravy prebieha v čase od 11:30 do 13:30.

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte vedúcu školskej jedálne p. Zuzanu Matejkovú na tel. čísle: 0911 323 213 v čase od 7:00 h do 14:00 h alebo mailom na vsjokolicne@gmail.com.