• NOVÉ KNIHY DO ŠKOLSKEJ KNIŽNICE VĎAKA DOTÁCII FONDU NA PODPORU UMENIA

• 01.09.2018 19:41

• Projekt Akvizícia knižníc z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
      •      ZŠ s MŠ Okoličianska 404/8C, Liptovský Mikuláš  sa svojou činnosťou snaží pomôcť deťom, aby vyrástli na dobrých, múdrych a sebavedomých ľudí. Nezastupiteľné miesto pri formovaní osobnosti má kniha a čítanie. Knihy zlepšujú pamäť, logiku, podporujú obrazotvornosť a kreativitu. Preto sme vytvorili a vedieme školskú knižnicu prístupnú všetkým žiakom aj zamestnancom školy. Našu školskú knižnicu využívajú aj materské školy Okoličianska, Agátik a Kláštorná. Neustálym dopĺňaním literatúry v našej knižnici chceme dosiahnuť spokojnosť návštevníkov knižnice, pomôcť pedagógom v príprave na vyučovací proces a v ich pedagogickom aj osobnom raste a v neposlednom rade inšpirovať deti k pravidelnému čítaniu rôznych typov literatúry, pomôcť im v rozvoji jazykovej kultúry, čitateľskej gramotnosti aj voľno-časových aktivít.

Fond na podporu umenia podporil z verejných zdrojov projekt rozšírenia knižného fondu v  školskej knižnici pri ZŠ s MŠ Okoličianska 404/8C v Liptovskom Mikuláši. Zámerom projektu bolo rozšírenie knižničného fondu školskej knižnice o súčasnú detskú a mládežnícku literatúru a o pedagogickú literatúru za účelom zatraktívnenia knižnice pre jej návštevníkov, podporenia sebavzdelávania zamestnancov a žiakov školy a zvýšenia ich záujmu o literatúru. Z dotácie z FPU na rok 2017 bola schválená čiastka 1000 €. Naša škola sa  podieľala na spolufinancovaní sumou 59,66 €. Projekt trval od mája 2017 do mája 2018.   V tomto termíne vedúca knižnice urobila analýzu najčastejšie žiadaných kníh a následne bolo zakúpených 164 nových kníh rôznych žánrov 164 nových kníh rôznych žánrov a 1 knihu sme dostali ako bonus k zakúpeným publikáciám. Do školskej knižnice tak pribudli kníhy pre deti a mládež, beletria pre dospelých a náučná literatúra pre malých i veľkých. Viac ako 10% z týchto kníh vyšlo s podporou FPU. Všetky nové knihy s veľkou radosťou privítali veľkí aj malí čitatelia.

Touto cestou ďakujeme za všetkých našich čitateľov. Veríme, že aj vďaka týmto novým knihám si do našej školskej knižnice nájde cestu viac mladých čitateľov, pre ktorých sa kniha stane blízkym spoločníkom na ceste životom.

Mgr. Zdena Mrnčová
        Školská knihovníčka