• Náš hit je Micro:bit!

14.07.2022 13:53

Digitálne technológie sú všade okolo nás a umožňujú nám pracovať s informáciami. Vedia nám významne uľahčiť život.
      Našou úlohou je preto naučiť deti s nimi pracovať zmysluplne, skúmať ich, objavovať, vyjadrovať myšlienky a tvoriť, aby sa aktívne zapojili do podpory budúcnosti našej spoločnosti.
      Jedným z účinných spôsobov ako hravo a interaktívne prehĺbiť ich poznanie digitálnych technológií a programovania sú mikro:bity – mikropočítače, ktoré sú jednoducho programovateľné a vhodné aj pre začiatočníkov.

V tomto školskom roku sa naša škola zapojila do Enter výzvy, v rámci ktorej sme od Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis získali sumu 1000, - € na zakúpenie sád BBC micro:bitov a príslušenstva (krokosvorkové káble, led diódy, piano, wukong, micro:bit Wonder Building Kit...)

Naši vyučujúci absolvovali školenia a vyučovať s micro:bitmi sme mohli začať.

S micro:bitom a jeho možnosťami sa zoznámili všetci žiaci 5. - 8. ročníka na hodinách informatiky. Postupne sme prechádzali od najjednoduchších aktivít ako: digitálna menovka, animácia, hracia kocka, tvorby hudby; starší žiaci sa pustili aj do zložitejších projektov ako  krokomer, počítadlo, kameň/papier/nožnice, rádio komunikácia, vysielač/prijímač, práca s ledkami, led pásikmi, využitie senzorov micro:bitu, stavba robotov ovládaných micro:bitom, ktoré následne odprezentovali mladším žiakom.

Vďaka projektu ENTER deti hravou formou pochopili základy programovania, jednoduché elektrické obvody, na hodinách fyziky využívali senzory svetla, tepla a hluku, ale objavovať možnosti micro:bitu neprestávame,  tešíme sa, na ich programovanie a využitie aj v budúcom školskom roku.

Krátke zhrnutie projektu vo videu: Náš hit je micro:bit

Národný projekt "Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov"

18.01.2023 13:11
      Naša škola sa zapojila do Národného projektu "Pomáhajúce profesie v edukácii žiakov", v rámci ktorého sme získali finančné prostriedky na úhradu ceny práce pre 4 asistentov učiteľa, školského psychológa a 0,5 úväzku špeciálneho pedagóga na obdobie od 1. 9. 2021 do 30. 11. 2022 s predĺžením do 31.08.2023. Projekt je realizovaný vďaka podpore z ESF a Európskeho fontu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.
      Asistenti učiteľa, školský psychológ a školský pedagóg sa venujú žiakom školy aby im pomohli k zlepšeniu vyučovacích výsledkov a celkovej pohode.
          Do projektu je zapojených 8 žiakov,  s ktorými pracujú asistenti učiteľa. Školský psychológ a školský pedagóg sa venujú žiakom a ich zákonným zástupcom podľa potreby.

• Dotácia na zlepšenie vybavenia Šk. jedálne v ZŠ a v SŠ

15.01.2021 14:01
      Poarilo sa nám vypracovať projekt, v rámci ktorého sme od MŠVVaŠ SR získali dotáciu 5000,- € na zlepšenie vybavenia šk. jedálne. Z týchto financií bude zakúpená podpultová myčka a krájač zeleniny.
    • Pomôž mi, a ja to dokážem sám

11.03.2021 21:00
      Vzhľadom na našu snahu o zvýšenie inkluzívnosti, umožnenie rovnakého prístupu ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšovanie výsledkov a kompetencií našich žiakov, naša škola získala nenávratný príspevok vo výške 44 049,60 € na projekt "Pomôž mi, a ja to dokážem", v rámci ktorého bude v rokoch 2019 - 2021 navýšený počet asistentov učiteľa na našej škole. Tento projekt je podporený z ESF.

Názov projektu: Pomôž mi, a ja to dokážem sám
      Názov operačného programu: Operačný program Ľudské zdroje
      Kód výzvy: OPLZ-PO1/2018/DOP/1.1.1-02
      Kód žiadosti: NFP312010T755
      Prioritná os: Vzdelávanie
      Cieľ: Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov
      Trvanie projektu: 09/2019 - 08/2021
      Nenávratný finančný príspevok: 44 049,60 €

Modernizácia učební fyziky a chémie

20.08.2019 11:59
      V rámci Integrovaného regionálneho operačného programu bol z Európskeho fondu regionálneho rozvoja našej škole schválený nenávratný príspevok vo výške 114 937,08 € na modernizáciu učební fyziky a chémie.